Kategori Arşivi: Windows Server

Mar 23 2014

Windows Azure Üzerinde Storage Account Oluşturma ve Export VM İşlemi

Merhabalar;   Bu makalemizde, Windows Azure Storage içerisinde bulunan bir sanal makinayı nasıl dışarı aktarabileceğimizi inceleyeceğiz. Windows Azure içerisindeki bir sanal makinayı dışarı aktarma işleminde, yine Windows Azure ile beraber gelen  Azure Storage Explorers aracından faydalanacağız. Azure Storage Explorers ile taşıma işlemine başlamak için Windows Azure Portal?a kullanıcı adı ve şifremiz ile login oluyoruz.

Eki 23 2013

Microsoft Assesment Planning Tool (MAP)6.0 Kurulumu

Bu makalemizde, Microsoft’un analiz ve planlama tarafında çıkarmış olduğu, Microsoft Assesment Planning Tool ( MAP) 60. Beta kurulumu ve MAP 6.0 ile beraberinde gelen yeniliklerden bahsediyor olacağız.

Okumaya devam edin »

May 02 2013

Windows Server 2012 ISCSI Target Server Kurulumu ve Sanal Disk Ekleme İşlemleri

Bu makalemizde, Windows Server 2012 işletim sistemi üzerinde Internet Small Computer System Interface (ISCSI) servisinin kurulum aşamalarından bahsediyor olacağız.  ISCSI terimini daha önce duymamış olan arkadaşlar olduğunu farz ederek, makalemize ISCSI kavramının ne olduğunu, ne amaçla kullanıldığını ve ISCSI kullanmanın bize ne gibi faydası olacağını açıklayarak devam edelim. Internet Small Computer System Interface (ISCSI) Nedir? …

Okumaya devam edin »

Oca 20 2013

Windows Server 2012 İşletim Sistemi Üzerinde Admin Parolası Sıfırlama

Bu makalemizde, Microsoft?un sunucu işletim sistemleri tarafında çıkarmış olduğu işletim sistemlerinden birisi olan, Windows Server 2012 işletim sistemi üzerinde Administrator parolası sıfırlama işlemlerinden bahsediyor olacağım.  Uygulama tarafına geçmeden önce, bir işletim sistemi üzerindeki kullanıcı hesabını neden sıfırlama gereği duyarız, buna bir bakalım.

Okumaya devam edin »

Haz 05 2012

Windows Server 2012 DHCP Server Kurulumu Bölüm -1

Yeni bir makale ile bir kez daha sizlerle beraberiz. Bu makalemizde, Microsoft?un sunucu işletim sistemleri tarafında çıkarmış olduğu işletim sistemlerinden birisi olan, Windows Server 2012 işletim sistemi üzerinde Dynamic Host Configüration Protocol (DHCP) server servisinin kurulum aşamalarından bahsediyor olacağız.  Kurulum aşamalarına geçmeden önce, DHCP Server servisinin ne olduğu ve DHCP Server servisinin  hangi amaçlar doğrultusunda …

Okumaya devam edin »

Eski yazılar «