«

»

May 03 2013

Windows Server 2012 PowerShell Üzerinde GPO Backup İşlemleri

Merhabalar. Bu makalemizde, Windows Server 2012 PowerShell üzerinden Group Policy (GPO)nun backup alınması işlemlerinden bahsediyor olacağız. PowerShell üzerinden GPO backup işlemleri için Windows PowerShell konsolunu açıyoruz.

01

Windows PowerShell ekranı üzerinde, yukarıdaki şekil üzerinde de görüldüğü gibi Import-Module GroupPolicy komutunu çalıştıryoruz. Bu komut?un çalıştırılması ile beraber PowerShell üzerinde Group Policy yönetimine ait işlemleri gerçekleştirebiliyor olacağız.  GPO backup işlemi için yine Windows PowerShell üzerinde ?Backup-GPO ?All ?Path c:\ komutunu çalıştırıyoruz. C:\ komutundan sonra isterseniz klasör ismi belirterek de backup dosyalarının bu klasör içerisine kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz.

02

Gerekli powerShell komutunun çalıştırılmasının ardından backup alma işlemi başlıyor olacaktır.

03

04

C:\sürücümüze geri dönüp baktığımızda gpo ile ilgili klasörlerin oluştuğunu görüyoruz.

Evet, bu makalemizde Windows Server 2012 PowerSell üzerinde GPO backup işlemlerinden bahsettik. Bir sonraki makalemde görüşmek dileği ile hoşcakalın.

Yavu TAŞCI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>