«

»

May 04 2014

Exchange Server 2010 Active Directory SchemaPrepare Hatası Çözümü

 Merhabalar;

Exchange Server 2010 kurulumu yapılmadan önce mevcut yapımızın bazı gereksinimleri karşılaması gerekmekte. Bu gereksinimler arasında, mevcut Active Directory Domain yapımızın da Exchange Server kurulumu için hazır hale getirilmesi gerekmektedir.

Exchange Server 2010 kurulumu için mevcut Actİve Directory Schema yapınızın hazırlanması için, sunucunuz üzerinde setup /PrepareSchema komutunu çalıştırdığınızda aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşmanız mümkün.

image

Active Directory Schema extend işlemi sırasında yukarıdaki gibi bir hata ekranı ile karşılaşmamızın sebebi, sunucumuz üzerinde Remote Server Administration Tool (RSAT) kurulumunun yapılmamış olmasından kaynaklanmakta. RSAT kurulumunu Server Manager yönetim konsolu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

image

image

RSAT kurulumunun yapılması işleminden sonra  Active Directory Schema extend işleminin başarılı bir şekilde tamamlanmış olduğunu göreceksiniz. Faydalı olması dileği ile..

Yavuz TAŞCI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>