«

»

Nis 23 2015

The local Administrator account.. Hatasının Çözümü

Merhabalar;

Windows Server 2008 veya 2008 R2 sunucularınız üzerinde Active Directory Domain servisini kurmak istediğiniz de aşağıdaki gibi bir hata ekranı le karşılaşmanız mümkün.

2015-04-23_184609 

Local Group Policy tarafına baktığımızda mevcut group policy değerlerinin aşağıdaki şekil üzerinde de görüldüğü gibi sıfırlanmış olduğunu görebiliriz.

01

Active Directory kurulumunu sorunsuz bir şekilde tamamlamak için öncelikle yukarıdaki group policy değerlerini aşağıdaki şekilde ki gibi düzenlememiz gerekmekte.

02

Group policy değerlerini yukarıda ki şekil üzerindeki gibi düzenledikten sonar, cmd komut satırı üzerinde aşağıdaki komutu çalıştırıyoruz.

Net user Administrator 123+abc /passwordreq:yes

03

Net user komutunu da başarılı bir şekilde çalıştırdıktan sonra kuruluma kaldığımız yerden devam edebiliriz.

The local Administrator account becomes the domain Administrator account when you create a new domain. The new domain cannot be created because the local Administrator account password does not meet requirements. Currently, a password is not required for the local Administrator account. We recommend that you use the net user command -line tool with the /passwordreg:yes option to require a password for this account before you create the new domain; otherwise, a password will not be required for the domain Administrator account

Hatasının  çözümünden bahsettik. Bir sonra ki makalemizde görüşmek üzere hoşcakalın..

Yavuz TAŞCI

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>